W co opłaca się grać w kasynie?

Każda gra hazardowa oferuje wygraną. Każda jest duża, ale niektóre – gigantyczne. Prawdopodobieństwo wygranej jest inne w każdej grze, a nawet – w każdej wersji.

Dużym współczynnikiem wypłacalności charakteryzują się maszyny wrzutowe. Standardowo na poziomie 96-98%. Oznacza to, że wypłacają często wygrane, chociaż nie zawsze gigantyczne. W kasynie stacjonarnym najprostszy typ automatu oferuje zazwyczaj około kilkunastu tysięcy złotych. Mało? Raczej nie.

 

Biorąc pod uwagę gry stołowe najbardziej opłacalną jest poker. Strategia i znajomość zasad, a do tego umiejętne wykorzystanie ich w praktyce pozwala nawet na ominięcie ryzyka straty.  Kolejną opłacalną grą jest blackjack, ale w wersji gry na żywo. Tu edge wynosi 0,28.

Baccarat oznacza mniejsze wygrane. Aby ponieść jak najmniejsze ryzyko zawsze obstawiaj wygraną krupiera. Największe ryzyko to obstawienie remisu.

Statystycznie rzecz biorąc najmniejszy wskaźnik wypłacalności jest przy grze w kości. W sytuacji, gdy kasyno wygrywa dwie rundy pod rząd jego zyski znacznie wzrastają a statystyki szaleją. Nie są one więc do końca oddające faktyczne ryzyko.

Bez wątpienia jednak najbardziej ryzykowna jest gra w ruletkę. Poziom wypłacalności waha się od wybranego wariantu. Europejski daje większą możliwość wygranej (edge na poziomie 2,7%). Wersja amerykańska zaś gwarantuje edge wynoszący ponad 5%. Co to oznacza dla gracza? Mniejszą opłacalność. Do tego trzeba wziąć pod uwagę fakt, że niektóre układy nie dają żadnych możliwości wygranych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *